Glossary tooltip block

%title% %summary%

Breadcrumbs

7 דרכים לקצור הצלחה פיננסית!

 

בדומה לקציר התבואה, ניהול נכון של הכספים שלכם דורש השקעת מאמצים, אך יכול להניב תוצאות משמעותיות ולהבטיח צמיחה כלכלית. אז לכבוד חג השבועות, חג הביכורים והקציר, החלטנו להעניק לכם 7 דרכים שיעזרו לכם לקצור הצלחה פיננסית בחייכם. 

 

הצלחה פיננסית אינה רק עושר או עצמאות כלכלית, אלא גם חופש לחיות את החיים שאתם רוצים ולהגשים את החלומות שלכם. היא מאפשרת לכם לא לדאוג כל הזמן לגבי הוצאות לא צפויות ולתכנן בביטחון את העתיד שלכם ושל משפחתכם. עם תכנון נכון וניהול מושכל של הכספים, תוכלו להשיג את היעדים הפיננסיים שלכם ולהנות מחיים כלכליים יציבים ובטוחים. 

 

אז שנתחיל? שימו לב שכל דרך כוללת גם טיפ מהמומחים שלנו עם הצעה שתוכלו ליישם מיידית. בהצלחה! 

 

1. שימו עוקב ל...תקציב שלכם 😊

כן כן, התחילו לעקוב אחר התקציב שלכם. ראשית הכינו תקציב מסודר, בו תרשמו את ההכנסות וההוצאות החודשיות שלכם. עקבו אחר ההוצאות בקפידה, והתאימו את התקציב שלכם בהתאם לצרכים המשתנים. 

טיפ מהמומחים: היכנסו לקובץ ניהול תקציב של המרכז לצמיחה פיננסית עדכנו אותו ועקבו אחריו באופן שוטף.

 

2. חסכו באופן סדיר

אחרי שבחנתם את ההכנסות וההוצאות החודשיות שלכם, הציבו לכם מטרה שלשמה תרצו לשים כסף בצד.

הפרישו, במידת היכולת,  סכום קבוע חודשי לחיסכון. גם סכומים קטנים יכולים להצטבר לסכומים גדולים עם הזמן. 

טיפ מהמומחים: פיתחו הוראת קבע להעברת סכום קבוע מחשבונכם לחיסכון מדי חודש. סכום ההפקדה החודשית יקבע בהתאם למטרה שבחרתם ולמשך הזמן למימושה. 

 

3. צמצמו חובות

הכירו את החובות שלכם - קבלו החלטה מושכלת לצמצם את כל החובות שלכם עד לסיום שלהם. שקלו לרכז את החובות השונים לחוב אחד במטרה להוזיל את הריבית והתשלומים החודשיים. 

טיפ מהמומחים: ערכו רשימה של כל החובות שלכם והתחילו לשלם תחילה את החוב עם הריבית הגבוהה ביותר. במקביל בחנו עם הבנקאי שלכם את האפשרות לאיחוד חובות והלוואות. 

 

4. התמקדו בהגדלת הכנסות

במקביל לצמצום ההוצאות יש חשיבות גדולה גם להכנסות שלכם. השקיעו בהשכלה ובהכשרה מקצועית כדי לשפר את סיכויי התעסוקה והקידום שלכם. השכלה איכותית יכולה להגדיל משמעותית את ההכנסה העתידית שלכם.

טיפ מהמומחים: חקרו אפשרויות לימודים מקצועיים, השתלמויות או במקרים מסוימים אפילו תארים אקדמיים שיעזרו לכם להתקדם בתחום שלכם ולהגדיל את ההכנסה בצורה משמעותית. בנוסף, הכינו רשימה של אפשרויות זמינות ומהירות להגדלת הכנסות, כל 1000 שקלים נוספים בחודש, שווים לכם 12,000 בשנה, (ולפעמים זה כל ההבדל בין לחיות במינוס שגדל וגדל או בפלוס). 

 

5. תכננו לגיל הפרישה 

זה אולי נראה לכם רחוק בשביל להתחיל לתכנן אבל החיים עפים במהירות הבזק וזה מחייב לתכנן ולהתכונן. אז התחילו לחסוך לפרישה כבר בגיל צעיר. כמה שיותר מוקדם יותר טוב. ככל שתתחילו מוקדם יותר, כך יוכלו החסכונות שלכם להצטבר לסכומים גדולים יותר עם הזמן.

טיפ מהמומחים: פתחו קרן פנסיה, קרן השתלמות או קופת גמל והפקידו בה סכומים קבועים מדי חודש.

 

6. מעקב על הוצאות האשראי

בתקופה שבה כמעט ולא עושים שימוש במזומן, כל ההוצאות עוברות לכרטיסי האשראי. גם כשאנחנו משלמים בביט או בפייבוקס זה יורד דרך כרטיס האשראי, ולכן חשוב להיות בבקרה. 

טיפ מהמומחים: בידקו את הוצאות האשראי שלכם אחת לשבוע לפחות. עיברו על הכרטיסים השונים ותוודאו שאין חיובי יתר או הוצאות שאתם לא מכירים. 

 

7. דייט פיננסי

אם נרצה או לא תא משפחתי הוא עסק קטן. יש בו הכנסות, הוצאות, ספקים, יעדים, וגם לעיתים מתחים סביב הנושאים הפיננסים. דייט פיננסי שבועי או חודשי יכול לעשות את כל ההבדל. גם לשפר את התקשורת הזוגית וגם לשפר את המצב הכלכלי, יש יותר טוב מזה?:)

טיפ מהמומחים: סיגרו לכם בקלנדר דייט פיננסי עם בן או בת הזוג. בדייט תעברו על ההוצאות השונות החודש, הכנסות צפויות, החזרים שאתם אמורים לקבל, חלקו בינכם משימות קטנות. ואל תשכחו לפרגן זה לזה על המאמץ המשותף בדרך להצלחה הפיננסית!

 

לסיכום:

כמו בקציר התבואה, דרושות השקעה, תכנון והתמדה כדי לקצור הצלחה פיננסית. אימוץ הדרכים הללו יכול לסייע לכם לצמוח ולהתקדם בדרך להגשמת היעדים הפיננסיים שלכם. במרכז לצמיחה פיננסית של בנק הפועלים, אנו מלווים אתכם בכל שלבי הדרך. זכרו, הדרך להצלחה פיננסית דורשת סבלנות ונחישות, אך התגמולים שווים את המאמץ.

 

חג שבועות שמח!

 

*המידע המופיע באתר הינו כללי ומטרתו להרחיב ידע בהקשר של תכנון פיננסי. שימו לב כי המידע יכול להיות חלקי ולכן אינו יכול להוות תחליף לייעוץ פרטני. אין לראות במידע האמור לעיל משום ייעוץ, המלצה, חוות דעת או תחליף לייעוץ מקצועי המותאם ללקוח באופן אישי.